Pogrzeby Dudek

BLOG

Wybór domu pogrzebowego

Wybór domu pogrzebowego - czym się kierować

Wybór domu pogrzebowego. Zmierzenie się ze śmiercią bliskiej osoby musimy podjąć szereg ważnych działań administracyjnych i decyzji dotyczących pochówku. Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniej firmy pogrzebowej. Pomimo trudnej sytuacji, w której się znajdujemy w sytuacji śmierci bliskiej osoby, warto zrezygnować z proponowanych często w szpitalu, czy na pogotowiu usług jednego zakładu pogrzebowego. Warto poświęcić nieco więcej czasu, na znalezienie firmy, która okaże szacunek zmarłemu i zrozumienie dla naszych życzeń związanych z pogrzebem. Szukając odpowiedniego domu pogrzebowego, warto zwrócić uwagę na szereg oferowanych usług.

Lokalizacja i transport zwłok

Wybór domu pogrzebowego. Istotną kwestią w przypadku wyboru zakładu pogrzebowego jest jego lokalizacja. Wybierając firmę znajdującą się w niewielkiej odległości od naszego domu, usprawniamy działania i pozwalamy na uniknięcie wszelkich zbędnych kłopotów. Poszukiwania warto rozpocząć od oferty lokalnej. Można zasięgnąć rady znajomych lub skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Równie istotną kwestią, co lokalizacja jest również transport zwłok. Nim zdecydujemy się na usługi konkretnego domu, zwróćmy uwagę czy posiada on w swojej ofercie transport zwłok, niezbędny w przypadku, gdy śmierć nastąpiła w oddali od miejsca zamieszkania. Sprawdzając ofertę wybranej firmy powinniśmy również zwrócić uwagę na cenę oraz upewnić się czy poszczególne usługi są bezpłatne w ramach podpisanej umowy, czy wręcz przeciwnie wymagają dodatkowych opłat. Dzięki sumienności unikniemy późniejszych zbędnych opłat.

Wybór domu pogrzebowego - zakres usług

Wybór domu pogrzebowego. Zazwyczaj do standardowego zakresu usług oferowanego przez dom pogrzebowy wchodzi wybór trumny lub urny, przewóz zwłok karawanem, a także sam pochówek lub kremacja. Zdarza się, że niektóre firmy oferują również transport zwłok do kraju, jeśli dana osoba zmarła poza granicami Polski. Większość zakładów bierze również pod uwagę to czy życzymy sobie przeprowadzić pochówek w charakterze religijnym czy świeckim.
Wybór domu pogrzebowego